Hit! Majtki menstruacyjne. Jak działają i czy są naprawdę niezawodne?
27 sie 12:00
Majtki menstruacyjne są dziś szeroko dyskutowanym tematem wśród kobiet. Alternatywne produkty menstruacyjne budzą ciekawość, a czasem nawet opór i pojawia się wiele pytań. Jak w ogóle działają majtki menstruacyjne, które trudno odróżnić od klasycznych? I czy są naprawdę niezawodne? Wszystko, co chciałabyś wiedzieć o tym rewolucyjnym wynalazku, znajdziesz w tym artykule.
Dla większości kobiet miesiączka nie jest przyjemną sprawą. Wręcz przeciwnie. Na szczęście czas płynie do przodu, a dzięki alternatywnym produktom menstruacyjnym nawet to miesięczne „zło konieczne” może być trochę bardziej znośne i wygodne. Kobiety dość szybko przyzwyczaiły się do kubeczków menstruacyjnych, niektóre preferują wkładki z tkaniny ze względu na ekologię, inne rozważają majtki menstruacyjne.
Czy wiesz, że tampony wytrzymują nawet 400 lat?
I nic dziwnego – klasyczne podpaski i tampony wytrzymują 200-400 lat, dodatkowo można by się spierać o bezpieczeństwo zdrowotne tych produktów higienicznych. Tampony i podpaski są wykonane z syntetycznych, chemicznie wybielanych materiałów, które mogą zaburzać pH środowiska pochwy, a nawet powodować alergie lub stany zapalne. Z drugiej strony majtki menstruacyjne są delikatne dla kobiecego ciała, ekologiczne i co najważniejsze wygodne.
Jak działają majtki menstruacyjne?
Majtki menstruacyjne na pierwszy rzut oka wyglądają jak zwykła bielizna, ale posiadają warstwę chłonną, która bardzo szybko wchłania płyny. Możesz wybierać spośród różnych materiałów - w Bellindzie kupisz bawełniane majtki menstruacyjne DIM, ale są również dostępne majtki z innych, zaawansowanych technologicznie materiałów z warstwą funkcjonalną. Szyte są zawsze z bardzo chłonnych tkanin w połączeniu z nano-włóknami, z których wykonana jest np. odzież sportowa.
Komfort i ochrona do 12 godzin dziennie
Choć może to zabrzmieć niewiarygodnie, majtki menstruacyjne zapewniają komfort i niezawodną ochronę nawet przez 12 godzin w ciągu dnia. Następnie wystarczy wypłukać je zimną wodą i wyprać w pralce w temperaturze 30 stopni Celsjusza.
Czy majtki menstruacyjne są naprawdę niezawodne?
Możesz się teraz zastanawiać, jak to możliwe, że majtki nie przeciekają lub nie czujesz przykrego zapachu czy też nie masz uczucia „wilgoci” podczas noszenia. Wiedz, że ich warstwa chłonna jest nie tylko wyjątkowo chłonna, ale także szybkoschnąca, więc te obawy są zupełnie niepotrzebne. Dla przykładu - majtki mogą wchłonąć tyle płynu w przypadku łagodnej lub umiarkowanej miesiączki co np. 2 podpaski lub 3 tampony. Nie musisz się nawet obawiać, że majtki będą widoczne pod ubraniem - są bezszwowe i dzięki temu praktycznie niewidoczne na zewnątrz.
Majtki menstruacyjne jako uzupełnienie kubeczka menstruacyjnego
Stopień niezawodności majtek częściowo zależy od obfitości miesiączki, dlatego majtki zalecane są jako zabezpieczenie dla kubeczka menstruacyjnego podczas bardzo obfitych miesiączek.
Jak przyzwyczaić się do majtek menstruacyjnych?
Jeśli do tej pory byłaś przyzwyczajona do używania tamponów lub kubeczka menstruacyjnego, ale chcesz też dać szansę majtkom menstruacyjnym, zrób to powoli. Wypróbuj je najpierw w domu, a gdy tylko „zaprzyjaźnisz się” z nimi i w pełni im zaufasz, możesz również w nich wyjść. Jeśli sama uznasz, że nie pasują do Ciebie całkowicie, możesz użyć ich jako dodatkowe zabezpieczenie dla kubeczka lub tamponów.
Cena majtek menstruacyjnych
Cena majtek menstruacyjnych waha się od 119 do 159 PLN, nasze majtki menstruacyjne DIM kosztują 119 zł. Wyższa inwestycja początkowa rekompensuje ich żywotność. Majtki zwykle wystarczają na kilka lat. Jeśli weźmiemy pod uwagę regularne wydatki na tampony, które kosztują kilkanaście złotych za opakowanie, to zakup majtek z pewnością opłaci się finansowo.